6 کاری که نباید هنگام طراحی لوگو انجام داد

لوگوها مدت هاست که بزرگترین نقطه قوت فروش یک شرکت هستند. مشاغل در همه جا وقت، تلاش و هزینه زیادی را صرف طراحی لوگو کاملی می کنند، که مردم در سراسر جهان برای همیشه با آن ها همراه خواهند بود و آن را به یاد خواهند داشت. عموم مردم هرگز متوجه این موضوع نیستند، اما شرکت ها احساس می کنند که لوگو آن ها حرف های زیادی در مورد کسب و کار آن ها دارد، بنابراین برای طراحی آن ارزش قائل هستند.

در ادامه مقاله، 6 کاری که در طراحی لوگو نباید انجام داد، در واقع نبایدها در طراحی لوگو، ارائه شده است. همراه ما باشید!

لوگوها طرح های بسیار خوبی هستند که می توانند هر چیزی را درباره یک شرکت پیشنهاد دهند و یا بگویند. برخی از لوگو ها در نوشته های خود نمادهایی را پنهان می کنند که ناخودآگاه ایده ای به شخصی که آن را می بیند پیشنهاد می کند. برخی دیگر از لوگوها دارای ترکیبات رنگی برای جلب توجه هر کسی که ممکن است لوگوی آن ها را ببیند، هستند.

بنابراین، چه چیزی باعث ایجاد یک لوگو بد می شود، و چه چیزی باعث ایجاد یک لوگو خوب می شود؟

بایدها و نبایدهای لوگو چیست؟

6 مورد از نبایدها در طراحی لوگو

6 مورد از نبایدها در طراحی لوگو

سیاه و سفید را فراموش نکنید

از همان ابتدا به صورت رنگی طرح لوگو را انتخاب نکنید. قبل از شروع به انتخاب رنگ، همیشه ایده خوبی است که طرح را به رنگ سیاه و سفید ساده طراحی کنید زیرا به خوبی نواقص کار را نشان می دهد. لوگویی که به سختی خوانده می شود یا چاپ ناخوانا دارد ممکن است در طرح رنگی لوگو قابل مشاهده نباشد، اما در سیاه و سفید این نواقص به خوبی نشان داده می شود.

نبایدها در طراحی لوگو : لوگو را پر  کلمه نکنید

لوگو به معنای چیزی است که مردم بلافاصله آن را به عنوان نمایندگی از یک تجارت تشخیص می دهند. در نتیجه برخی از افراد فکر می کنند که باید اطلاعات زیادی را از طریق کلمات واقعی در طراحی لوگو قرار دهند، اما این یک ایده اشتباه است.

به عنوان مثال قهوه استارباکس فقط از نام شرکت در آرم خود استفاده می کند. حتی برخی از شرکت ها هستند که فقط از چند حرف یا نوعی مخفف برای لوگو خود استفاده می کنند تا حرف خود را از طریق لوگو و به به راحتی بزنند. فولکس واگن دقیقاً از همان ترکیب منحصر به فرد حروف  VوW  استفاده می کند تا مخاطب هدف را به سمت لوگو و سپس برند خود جلب کند.

اساساً ، وقتی صحبت از جمله بندی روی یک طرح می شود، کمتر بودن کلمات بر روی طرح تاثیر بیشتری خواهد داشت. اگر می خواهید در طراحی لوگو از بیش از سه یا چهار کلمه استفاده کنید، بهتر است از یک آدرس یا نام کامل شرکت را در لوگو ذکر کنید.

نبایدها در طراحی لوگو : لوگو را پر  کلمه نکنید

 کورکورانه رنگ ها را انتخاب نکنید

یکی از نبایدها در طراحی لوگو، انتخاب نکردن کورکورانه رنگ ها می باشد. طرح رنگی لوگو یکی از مهم ترین مواردی است که در طراحی شرکت ظاهر می شود. انتخاب خودسرانه رنگ ها، هنگامی که فکر می کنید یک رنگ زیبا به نظر می رسد، بهترین روش برای انتخاب رنگ در لوگو نیست. رنگ ها حس هایی را به عموم مردم منتقل می کنند بنابراین باید با دقت انتخاب شود.

 یکی از نبایدها در طراحی لوگو : کورکورانه رنگ ها را انتخاب نکنید

از رنگ های خیلی زیاد در طراحی استفاده نکنید

یک طراحی لوگو برای انتقال مفاهیم اساسی به مصرف کنندگان، باید ساده بماند. بهتر است به خاطر داشته باشید که منظور از این نوع طراحی ها ساده بودن یا یک نقاشی پیچیده نیست! و به حداکثر رساندن طرح رنگی لوگو به دو یا سه رنگ به طور کلی بهترین روش است.

چندین نمونه در مورد طراحی های عالی شرکت های محبوب وجود دارد که استفاده از دو یا سه رنگ را درلوگو نشان می دهد. برای مثال ناسا از سه رنکگ قرمز ، سفید و آبی در لوگوی خود استفاده کرده است، استارباکس از سبز، سفید و سیاه در لوگو خود استفاده کرده است.

نبایدها در طراحی لوگو : تصاویر و متن را ترکیب نکنید

در بعضی موارد، مانند لوگو فولکس واگن، متن، تصویر لوگو است، اما در بیشتر اوقات، نام شرکت و نماد به راحتی از یکدیگر جدا می شوند. یک طرح لوگو باید نشان دهنده نماد و سمبل شرکت باشد تا آن شرکت بتواند در بین مخاطبان شناخته شود. به عنوان مثال، در لوگو پپسی از  نماد شرکت بدون عنوان این شرکت استفاده می شود و مردم هنوز هم می دانند که پپسی متعلق به کدام شرکت نوشیدنی است.

نبایدها در طراحی لوگو : تصاویر و متن را ترکیب نکنید فونت بد را برای لوگو انتخاب نکنید

چه چیزی باعث ایجاد یک فونت بد می شود؟

سوال بهتری که باید بپرسید این است: چه فونت هایی برای آن شرکت خاص، مناسب نیستند؟ برخی از فونت ها وجود دارد که هیچ کس هرگز برای طراحی لوگو یک شرکت از آن ها استفاده نمی کند، اما صد مورد دیگر از فونت وجود دارد. تنها مسئله ای که در اینجا وجود دارد عدم استفاده از فونت متناسب با یک شرکت است.

به عنوان مثال، استفاده از فونت کامپیوتری، برای طراحی لوگو یک شرکت فناوری، مناسب نخواهد بود.

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: