طراحی سایت رسپانسیو و 3 دلیل اساسی مهم بودن آن

طراحی سایت رسپانسیو

طراحی سایت رسپانسیو ، یک رویکرد در طراحی و توسعه سایت است که با توجه به اندازه صفحه مورد استفاده، تغییراتی داینامیک و پویا را برای ظاهر صفحات سایت ایجاد می کند.

هدف رسپانسیو بودن یک سایت سازگار بودن سایت و عالی به نظر رسیدن سایت در تلفن های همراه ، تبلت ، تلویزیون ، کنسول های بازی و همچنین لپ تاپ می باشد. طراحی سایت به شکل رسپانسیو بهترین روش برای تطبیق وب سایت با انواع مختلف صفحه است.

با افزایش و محبوبیت استفاده از تلفن های هوشمند، اگر سایت شما، رسپانسیو و مناسب تلفن همراه و سایر دستگاه ها طراحی نشده است، به مشکل بزرگی برخورده اید پس بهتر از همین حالا به فکر یک طراحی سایت رسپانسیو باشید زیرا اکثر بازدید کنندگان سایت ازطریق تلفن های همراه خود به جست و جوی سایت مورد نظر خود می پردازند و این اتفاق نیاز به طراحی رسپانسیو برای یک سایت را افزایش می دهد.

در ادامه این موضوع که چرا طراحی سایت به شکل رسپانسیو نه تنها برای مشاغل بلکه برای بازدیدکنندگان سایت نیز مهم است، بررسی می شود. پس لطفا با ما همراه باشید زیرا ممکن است تغییرات بزرگی برای کسب و کارتان به وجود بیاید!!

طراحی سایت رسپانسیو بهترین انتخاب

تفاوت یک سایت رسپانسیو با یک سایت موبایل فرندلی

بهتر است به این نکته توجه کنید که یک سایت رسپانسیو با یک سایت موبایل فرندلی متفاوت است. اصولاً یک وب سایت موبایل فرندلی از نظر تلفن های همراه خوب به نظر می رسد اما ممکن است در هنگام مشاهده سایت در دستگاه هایی با وضوح بالاتر، گردش در آن سایت سخت تر باشد و خوب و عالی به نظر نرسد، در حالی که یک سایت با طراحی رسپانسیو به شما و یا بازدیدکنندگان سایت شما اجازه می دهد تا از هر دستگاهی با هر وضوحی برای بازدید از سایت شما استفاده می کنند، سازگار باشد. بنابراین می توان سایت را همان طوری که بر روی دسکتاپ لپ تاب قابل مشاهده است را در دستگاه از جمله تلفن همراه و تبلت و غیره مشاهده کرد و کاربران متوجه هیچ تفاوتی در ظاهر کلی سایت شما در صفحه نمایش خود نخواهند شد.

طراحی سایت رسپانسیو

دلیل اساسی که اکنون باید از طراحی سایت رسپانسیو استفاده کرد :

  • افزایش ترافیک از طریق کاربران تلفن همراه

روزگاری، در زمان های نسبتا دور، مشاغل از دو نسخه متفاوت برای سایت های خود استفاده می کردند تا هم کاربران دسکتاپ و هم کاربران تلفن همراه بتوانند از سایت و خدمات آن ها استفاده کنند.

متاسفانه امروزه نیز بسیاری از مشاغل، این کار را انجام می دهند اما با افزایش روز افزون استفاده کاربران از موبایل، داشتن دو نسخه جداگانه از یک سایت، روشی پرهزینه و وقت گیر است و مدیریت آن به نسبت سخت تر می باشد.

ولی خوشبختانه، امروزه می توان به کمک طراحی سایت رسپانسیو، یک نسخه از سایت خود داشته باشید که بر روی تمامی دستگاه ها قابل استفاده است و به شما کمک میکند كاربرانی را که از تلفن همراه برای بازدید از سایت استفاده می کنند را حفظ کرده و حتی بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت خود جلب کندو همچنین ممکن است مخاطبان به خاطر داشته باشند که هر زمان به خدمات شما نیاز دارند و یا به دنبال خدماتی مشابه خدمات ارائه شده توسط سایت شما هستند، به وب سایت شما مراجعه کنند.

  • هزینه پایین تر در مدیریت و نگهداری وب سایت

یکی دیگر از مزایای استفاده از سایت رسپانسیو، در مقایسه با داشتن دو نسخه از یک سایت، کاهش هزینه نگهداری سایت است. درست است که ممکن است طراحی سایت در قدم اول گران باشد اما به مرور زمان هزینه نگهداری آن نسبت به دو نسخه سایت کاهش می یابد، علاوه بر این زمان راه اندازی سایت نیز کمتر است و همچنین مدیریت یک سایت رسپانسیو آسانتر از نگهداری دو نسخه از همان سایت به طور همزمان است که این یک مزیت بسیار مهم است زیرا شما وقت بیشتری دارید تا به بخش های مهم و اساسی کسب و کار خود اختصاص دهید.

  • به راحتی با هر اندازه از صفحه های دستگاه های مختلف سازگار می شود

یکی دیگر از مزایای سایت رسپانسیو سازگاری صفحات آن با تمامی اندازه ها در دستگاه های مختلف مانند تبلت است. با داشتن سایتی رسپانسیو عالی، شما یک قدم از رقبای خود جلوتر هستید و این اتفاق باعث می شود که سایت شما به راحتی در دستگاه های جدیدی که کاربران از آن ها برای جست و جو استفاده می کنند، به طور مثال ساعت های هوشمند ، دستگاه های IoT و غیره دیده شود و باعث جذب کاربران بیشتری به سمت سایت شما می شود.

طراحی سایت رسپانسیو مهم برای مشاغل

در آخر، داشتن یک سایت رسپانسیو می تواند موجب صرفه جویی زیادی در هزینه، زمان نگهداری و همچنین کمک به شما برای تبدیل به بهترین سایت در حوزه ی کسب و کاری خود و حفظ مشتری بیشتر در درازمدت شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: