لوگوی KFC از گذشته تا امروز

3 دیدگاه

معرفی لوگوی رستوران های زنجیره ای KFC و تغییرات آن

نمای کلی تغییرات لوگوهای طراحی شده برای KFC

لوگوی KFC در طول زمان
لوگوی KFC در طول زمان

جایگزین برای همبرگر، مرغ رستوران های زنجیره ای KFC است که لوگوی آن ماهیت مخفف را نشان می دهد و نشان دهنده تعهد به تاریخچه آن است. پرتره خندان بنیانگذار، قاب به شکل لیوان و طرح رنگی احساس گرما و مهمان نوازی را تداعی می کند.

نمای کلی برند KFC

تأسیس:   20 مارس 1930

موسسین: سرهنگ هارلد سندرز، پیت هارمن

موقعیت مرکز: کنتاکی، ایالات متحده

وب سایت: kfc.com

KFC یک رستوران فست فود است که در سراسر جهان شناخته شده است. نام تجاری توسط سرهنگ ساندرز تاسیس شد و از سال 1930 وجود داشته است. رستوران های زنجیره ای بخشی از یام است! برندها و دفاتر مرکزی در شهر لوئیزویل کنتاکی واقع شده اند.

لوگوی kfc - رستوران های زنجیره ای
لوگوی kfc – رستوران های زنجیره ای

معنا و تاریخچه لوگوی KFC

KFC چیست؟

KFC شرکتی است که مرغ را در صنعت فست فود با ارائه جایگزینی برای همبرگر، محبوب کرد. این رستوران در سال 1930 تاسیس شد، زمانی که هارلند دیوید سندرز اولین رستوران خود را افتتاح کرد. نام گسترده آن مرغ سرخ شده کنتاکی است.

لوگوی برند KFC همیشه به دو عنصر اساسی پایبند بوده است: پالت رنگ شرکتی و پرتره بنیانگذار. در طول سال های عمر خود، پنج بار تغییر کرده است. علاوه بر این، اینها تغییرات بنیادی نبودند، بلکه تنظیماتی بودند که این حق را دارند که تکامل یک لوگو و علامت تجاری نامیده شوند.

1952 – 1978

نماد  KFC در سال های 1952-1978

نماد آن دوره را می توان اولین در نظر گرفت زیرا این او بود که پایه و اساس یک سری از نمادهای شرکتی قابل تشخیص را گذاشت. این نماد شامل بخش های گرافیکی و متنی سیاه و سفید است.

اولین تصویر یک پرتره مینیمالیستی از بنیانگذار و صاحب برند، کلنل سندرز است. این شکل فقط سر او را با یک پاپیون نشان می دهد و تصویر یک مرد بامزه را تشکیل می دهد زیرا پاپیون شبیه دست ها و پاهای یک شخصیت کارتونی است.

قطعه دوم نام گسترده رستوران فست فود کنتاکی مرغ سرخ شده است. این به عنوان “مرغ کباب کنتاکی” ترجمه می شود و ماده اصلی منو را نشان می دهد. فونت با حروف بزرگ «K»، «F» و «C» کشیده شده است.

1978 – 1991

لوگوی KFC 1991-1978

سال 1978 تغییرات محسوسی در لوگو ایجاد کرد. طراحان نماد گرافیکی را به سمت چپ منتقل کردند و آن را در مقابل عبارتی قرار دادند که در یک ستون سه سطحی ساخته شده بود. صورت بزرگ‌تر شد و حالت او مهربان‌تر و نرم‌تر شد تا حس خوشایندی را در بین بازدیدکنندگان احتمالی ایجاد کند. در نتیجه، طراحی مجدد منظم به یک حرکت بازاریابی سودآور تبدیل شد. تایپوگرافی نیز با تمرکز بر حرف “K” با کمک یک پای دراز که فراتر از “C” است، مدرن شد. این مطلب را ببینید» لوگوی خودروسازی کیا KIA تغییر کرد.

1991 – 1997

لوگوی KFC 1997-1991

در این دوره، مالک تصمیم به تغییر نام گرفت و رسماً یک نسخه خلاصه شده را ارائه کرد. این به دو دلیل انجام شد. اولین – نقطه پذیرایی قبلاً به رسمیت شناخته شده است و نیازی به رمزگشایی دقیق ندارد. دوم – یک کلمه کوچک بهتر در یک فضای تبلیغاتی گران قیمت جا می شود. نشانه اصلی لوگوی آن سالها طرح رنگ شرکتی است که در آن زمان همیشه روی لوگو وجود داشت. این ترکیبی از قرمز، سیاه و سفید است.

در سال 1997، تاکید جدیدی بر هویت بصری KFC ظاهر شد – “عکاسی” صاحب زنجیره رستوران. سرهنگ به صورت واقع گرایانه به تصویر کشیده شده است و پرتره او به رنگ آبی و سفید و نزدیک به یک پالت پاستلی ساخته شده است. در پس زمینه نشان مربع یک پس زمینه قرمز یکدست است.

1997 – 2006

لوگوی KFC 2006-1997

لوگوی این زمان حاصل کار Landon Associates است. در پایان دوره، نمادی گرد با لبخندی مهربان بر روی صورت کلنل سندرز در طرح پرتره مدادی تلطیف شده جایگزین او شد. ژاکت رسمی با یک پیش بند با سه راه راه عمودی جایگزین شد و مخفف “KFC” در سمت چپ تصویر مرکزی و مستقیماً بالای شانه قرار دارد. مطلب پیشنهادی از طرف کی نگار: گذشته ی لوگوی بی ام و BMW را ببینید.

2006 – 2014

KFC-Logo-2006
KFC-Logo-2006

لوگوی KFC 2014-2006

در سال 2006، دایره قرمز تیره با تصویری نفیس از یک سرهنگ که به جای تاکسیدو، پیش بند پوشیده بود، همچنان مطرح بود. هنوز به موازات آن، یک جایگزین رسمی در حال آماده شدن بود.

2014 – 2018

KFC-Logo-2014
KFC-Logo-2014

لوگوی KFC 2018-2014

نسخه تک رنگ لوگوی KFC ادای احترام به نشان اصلی سال 1952 است. تفاوت نسخه قبلی با نسخه فعلی این است که نسخه مدرن شامل فرم کوتاهی از نام است که زیر یک سر خندان دوستانه با کمان مشخص قرار گرفته است.

2018 – امروز

KFC-Logo 2018
KFC-Logo 2018

لوگویKFC از سال 2018 تا امروز

جدیدترین طراحی مجدد برند KFC در سال 2018 انجام شد. توسعه دهندگان شکل لوگو را به ذوزنقه تغییر دادند و پرتره را بهبود بخشیدند. پس زمینه سفید قرمز اکنون دارای سه خط عمودی گسترده است. یک طرح سیاه دور صورت را احاطه کرده است. علامت گرافیکی بر روی نوار مرکزی – سفید قرار می گیرد. مخفف KFC به صورت مورب وجود دارد. با توجه به ذوزنقه، لوگو شبیه یک لیوان است که یکی از عناصر اصلی زنجیره فست فود است و باعث ایجاد احساس گرما و مهمان نوازی می شود. شرکت کی نگار به مخاطبان طراحی گرافیک و مخصوصاً علاقمندان به طراحی لوگو پیشنهاد میکند که مقاله ی منتشر شده در دانشنامه کی نگار تحت عنوان تاریخچه لوگو را مطالعه بفرمایند تا با مطالبی در این مورد آشنا شوند.

 

فونت و رنگ لوگوی کی اف سی KFC

KFC-Emblem
KFC-Emblem

صرف نظر از سال انتشار، طراحی و سبک، همه انواع لوگو چهره خندان بنیانگذار زنجیره فست فود – کلنل سندرز را دارند. یک احساس خوش اخلاق، بازدیدکنندگان را برای یک فضای مطلوب آماده می کند. او همچنین از مهمان نوازی عالی و غذاهای خوشمزه ای که در اینجا تهیه می شود صحبت می کند. یکی دیگر از عوامل در این طراحی علامت است. واقعیت این است که این نشان نه تنها به عنوان یک علامت تجاری اصلی بلکه به عنوان تزئینی برای نمای ساختمانی که در آن تخصص ها ارائه می شود، با هدایت اصول مالک اول استفاده می شود.

مخفف همیشه به یک سبک نوشته شده است – تایپ فیت سریف با حروف بزرگ. و رنگ ادامه احساسات مثبت است: لبخند خوشامدگویی صاحب توسط قرمز غیر تهاجمی تأکید شده است. خطوط مشکی سر و کمان سرهنگ سندرز را به تصویر می کشد که به وضوح در پس زمینه سفید قابل مشاهده است.

 کدهای رنگ در طراحی لوگو KFC

رنگ هگز قرمز: #f40027
RGB: 167 30 49
CMYK: 5 100 71 22
پنتون: PMS قرمز روشن C

رنگ هگز مشکی: #000000
RGB: 0 0 0
CMYK: 0 0 0 100
پنتون: فرآیند PMS سیاه C

 

پاسخ به سوالات متداول درباره طراحی لوگوی KFC

لوگوی KFC نشان دهنده معروف ترین نماینده برند – هارلند دیوید سندرز است. این مرد  فست فود زنجیره ای را تأسیس کرد و دستور پخت مخفی مرغ را به ثبت رساند. طراحان پرتره او را درون یک شکل ذوزنقه ای به شکل شیشه قرار داده اند.

 

شرکت مرغ سوخاری کنتاکی می‌خواهد به خالق خود ادای احترام کند، بنابراین مدت‌هاست که از یک لوگو با چهره خود استفاده می‌کند. و دو راه راه قرمز در طرفین پرتره طرح سقف مانسارد رستوران ها را منعکس می کند.

 

پاپیون که زیر سر سندرز به تصویر کشیده شده است شبیه بدنی کاریکاتور شده است: خطوط کناری شبیه دست‌های کوتاه و خطوط پایین شبیه به پاها هستند. اما تا آنجا که مشخص است، خود شرکت KFC چنین معنایی را در لوگو قرار نمی دهد یا به سادگی در مورد آن سکوت می کند.

لوگوی جدید مرغ سرخ شده کنتاکی همچنان چهره سرهنگ هارلند سندرز را نشان می دهد. نام اختصاری این برند در زیر آن نوشته شده است که طراحان برای آن از حروف مشکی پررنگ با سری و گرد استفاده کرده اند. هر دو علامت کلمه و نشان در داخل یک ذوزنقه معکوس قرار می گیرند. دو نوار قرمز پهن در طرفین پرتره وجود دارد.

اولین تغییر اساسی در لوگوی KFC در سال 1991 اتفاق افتاد. این تغییر به منظور کوتاه کردن نام طولانی و پنهان کردن کلمه “Fried” انجام شد، زیرا به غذای ناسالم اشاره دارد. ارتقاء نشان 2018 در رابطه با بازگشت به نماد قرمز انجام شد تا پرتره سرهنگ هارلند سندرز گرمتر و جذاب تر شود. در همان زمان نماد اصلی فست فود یعنی سطل معرفی شد. در قالب یک قاب کانتور ارائه شده است.

 

لوگوی KFC نمادی از قابلیت اطمینان خدمات، کیفیت بالای ظروف، ثبات انتخاب گسترده و فضای مطلوب رستوران های فست فود است. علاوه بر این، برای افزایش اشتها طراحی شده است. همه اینها با رنگ قرمز، در خطوط مستقیم و مطمئن، در هندسه دقیق عناصر و در پرتره خندان بنیانگذار این برند، سرهنگ هارلند سندرز، منتقل شده است. و کتیبه مخفف نشان دهنده نام کامل زنجیره فست فود – مرغ سرخ شده کنتاکی است.

KFC این لوگو را برای سادگی و دقت انتخاب کرد. طراحی ساده، همدردی را برمی انگیزد و چهره خندان به خوبی توجه را به خود جلب می کند. یک لبخند خوش اخلاق مشتریان را برای احساسات مثبت، غذاهای خوشمزه و فضایی دلپذیر آماده می کند. در برخی از نسخه‌های این نشان، پرتره سرهنگ هارلند سندرز بر روی پس‌زمینه سفید قرار گرفته است که باعث کنتراست بیش از حد می‌شود، بنابراین نویسندگان لوگو تصمیم گرفتند رنگ قرمز روشن را اضافه کنند تا حس گرمی به چهره بدهد.

لوگوی KFC یک مرد مسن را نشان می دهد زیرا او بنیانگذار غول فست فود، سرهنگ هارلند دیوید سندرز است. پرتره او از همان ابتدا – از سال 1952 – این نشان را آراسته است. او ابتدا به عنوان یک علامت تبلیغاتی عمل کرد و سپس به کل هویت بصری روی آورد. این تاجر آمریکایی در دوران رکود بزرگ آمریکا به فکر فروش غذاهای مرغ در یک کافه کنار جاده ای در کنتاکی افتاد و سپس صاحب یک امپراتوری غذایی عظیم شد.

مردی با آرم KFC، بنیانگذار این رستوران زنجیره ای فست فود، سرهنگ هارلند دیوید سندرز است. او مهمان نوازانه از روی پرتره لبخند می زند و اعتماد بازدیدکنندگان را برمی انگیزد. دوستی با یک پاپیون به شکل بدن (بازوها و پاهای مینیاتوری در آن به وضوح قابل مشاهده است)، خطوط نرم، گوشه های گرد و ظاهری صمیمانه اضافه می شود. این مرد از ابتدا به عنوان اعتماد شخصی در غول فست فود آمریکایی روی این نشان حضور داشت و به طلسم آن تبدیل شد.

برند KFC برای تقویت جایگاه خود در تجارت رستوران و تضمین جذب مشتری به رنگ قرمز روی آورد. این رنگ در نمادگرایی همچنین نشان دهنده اشتیاق به غذا است. پویایی را به ارمغان می آورد و به یک پرتره تک رنگ گرما می بخشد. علاوه بر این، قرمز تأکید می کند که این زنجیره مرغ سوخاری را سرو می کند و اشتها را برای مشتریان بالقوه ایجاد می کند.

منبع این مقاله: logos-world.net/kfc-logo

ترجمه و ویرایش: KNEGAR.com

4.8/5 - (13 امتیاز)
tagتگ:

3 دیدگاه. Leave new

 • اکبری
  2023/02/12 18:40

  خیلی عالی و جذاب بود ممنون از کی نگار بابت پست های جالب

  پاسخ
 • a-logomaster
  2023/02/21 10:02

  لوگوی این رستوران خیلی برای من جالب بوده- همیشه تو ذهنمه کلاً من عاشق لوگو های این سبکی ام. مرسی از اطلاعاتی که درمورد این لوگو انتشار دادید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: