9 قانون ضروری و مهم که باید در مورد طراحی لوگو بدانید!!

ممکن است قبلاً زیاد به لوگو فکر نکرده باشید، اما لوگو شرکت شما در واقع یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی است که باید در نظر بگیرید. یک لوگو در مارک تجاری یک شرکت نقش اساسی دارد. این اغلب اولین تجربه مشتری با شرکت شما است و نمادی است که مردم برای ارتباط با نام تجاری به سمت شما می آیند. مهم است که هنگام طراحی لوگو خود از قوانین خاصی پیروی کنید تا لوگو به طور موثری نمایانگر شما و برند شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 9 قانون ضروری طراحی لوگو، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

قانون های ضروری طراحی لوگو : متناسب با شرکت

مهمترین و اولین عامل این است که لوگو شما باید متناسب با شرکت شما باشد. در حالی که نباید سعی کنید تمام جزئیات شرکت خود را در لوگوی خود ثبت کنید، اما طراحی آن باید به نوعی نشان دهنده برند شما باشد. به لوگوهای معروف فکر کنید و اینکه این آرم ها چگونه شرکت و نام تجاری خود را در لوگو منعکس می کنند و از لوگوی آن ها میتوانید الهام بگیرید.

قانون های ضروری طراحی لوگو : طراحی را ساده نگه دارید

طراحی ساده و کمتر واقعاً بیشترین تاثیر را به همراه دارد. می خواهید لوگوی شما به یادماندنی و به راحتی قابل تشخیص باشد. برای اینکه مردم لوگو شما را بشناسند، باید آن را ساده نگه دارید. اگر طراحی آن را خیلی دقیق یا خیلی پیچیده کنید، مردم نمی توانند هدف اصلی خدمات آن را تشخیص دهند. سعی کنید تا جایی که ممکن است از عناصر کمتری در لوگو استفاده کنید تا چیزی اساسی اما قدرتمند برای شما باقی بماند. شاید تعجب کنید که ساده ترین ایده شما اغلب بهترین ایده شماست.

قانون های ضروری طراحی لوگو : اندازه را در نظر بگیرید

لوگو شما در اندازه های مختلف ظاهر می شود. ممکن است روی بیلبورد قرار گیرد یا به عنوان یک نماد کوچک در یک دستگاه تلفن همراه به نمایش گذاشته شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که لوگو در هر اندازه ای خوب به نظر می رسد و منطقی است. پس از داشتن طرحی که دوست دارید، آن را با اندازه های مختلف آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به خوبی در اندازه ای خوب به نظر می رسد.

قانون های ضروری طراحی لوگو : رنگ کلیدی است

عامل مهم دیگر رنگ است. رنگ احساسات را به خود جلب می کند، بنابراین مطمئن شوید که رنگ هایی که انتخاب می کنید نشان دهنده برند شماست. اگر می خواهید از رنگ های زیادی استفاده کنید، مطمئن شوید که لوگو فقط در چند رنگ طراحی شده خوب به نظر می رسد.

قانون های ضروری طراحی لوگو : رنگ کلیدی است

قانون های ضروری طراحی لوگو : اصل بودن لوگو

اگرچه شما می توانید به دنبال لوگو های عالی برای الهام گرفتن باشید، اما در عین حال نیز می خواهید لوگو شما برجسته باشد. ولی اگر لوگو شما بیش از حد به آرم دیگری شباهت دارد، وقت آن است که از ابتدا شروع کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که افراد لوگوی شما را با برند شما مرتبط می کنند، نه این که آن را با لوگو یک شرکت دیگر اشتباه بگیرند. بیرون از چارچوب فکر کنید و بهترین لوگو را  برای نمایندگی شرکت خود طراحی کنید.

قانون های ضروری طراحی لوگو : به یاد ماندنی بودن

علاوه بر برجسته بودن، شما می خواهید لوگوی شما چیزی باشد که مردم بتوانند به راحتی آن را به خاطر بسپارند. بزرگترین لوگو ها آرم هایی است که مردم می توانند به راحتی آن ها را به خاطر بیاورند. و دوباره به سراغ آن لوگو هایی که به نظر می رسد نشان دهنده یک مارک و برند تجاری هستند، می روند.

قانون های ضروری طراحی لوگو : فونت ها را عاقلانه انتخاب کنید

شاید زیاد به آن فکر نکرده باشید، اما اگر قصد استفاده از کلمات را در لوگوی خود دارید انتخاب فونت ضروری است. فونتی که انتخاب می کنید چیزهای زیادی را در مورد آنچه می خواهید با کلمات بگویید به مخاطب منتقل می کند. سعی کنید فونت خیلی رایج یا خیلی زیبا نباشد. مردم از دیدن فونت Comic Sans خسته شده اند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از فونت های دیگری که جدی گرفته نمی شوند در طراحی لوگو اجتناب کنید.

قانون های ضروری طراحی لوگو : از تقارن استفاده کنید

چشم به طور طبیعی به سمت تصاویر متقارن جلب می شود. اطمینان حاصل کنید که لوگو شما از نظر خطوط، رنگ و وزن متعادل است. آرم خود را متقارن نگه دارید تا به یاد ماندنی شود و از تقارن در طراحی کم استفاده کنید.

قانون های ضروری طراحی لوگو : از تقارن استفاده کنید

قانون های ضروری طراحی لوگو : انعطاف پذیر باشد

لوگوی شما احتمالاً در رسانه های مختلف اعم از دیجیتال و چاپی نشان داده می شود. آن طرحی که در وب سایت عالی به نظر می رسد ممکن است روی سربرگ یا تی شرت وحشتناک به نظر برسد. مطمئن شوید که آرم را در بسیاری از گزینه ها آزمایش کرده اید تا همیشه خوب به نظر برسد.

با پیروی از این 9 قانون ضروری طراحی لوگو، می توانید در رسیدن به یک آرم مناسب برای برند خود مهم ترین قدم را بردارید. همیشه ایده خوبی است که با ایده های زیادی برای طراحی لوگو شروع کنید و آن را محدود کنید. ممکن است مجبور شوید چندین بار کار طراحی را شروع کنید یا حتی ممکن است عناصر چندین نمونه اولیه از لوگو را برای یافتن لوگوی موردعلاقه خود ترکیب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: