چگونه بهترین فونت طراحی لوگو را برای برند تجاری انتخاب کنیم؟

1 دیدگاه

هنگامی که چشم انداز کسب و کار خود را تعیین کردید، یک وظیفه و قدم مهم دیگر که باید در مورد کسب و کار خود تصمیم بگیرید این است که کدام فونت برای طراحی لوگو برند شما مناسب ترین است. در ادامه در مورد انتخاب بهترین فونت طراحی لوگو برای نام تجاری بحث خواهد شد. پس اگر علاقه مند هستید که بهترین فونت را برای برند خود انتخاب کنید و یا این که چگونه به دیگر کسب و کار ها کمک کنید که بهترین فونت مناسب لوگو خود را انتخاب کنند، با ادامه مقاله همراه ما باشید!!

محدود کردن انتخاب لوگو به تعداد معدودی که بتواند به هویت تجاری و تجارت شما تبدیل شود، می تواند دلهره آور و طاقت فرسا باشد. برندهای بزرگی مانند کوکاکولا و یا گوگل، فونت های خود را سفارشی طراحی کرده اند. به همین دلیل آنها از رقبای خود جدا شده و به یک برند تجاری به یاد ماندنی تبدیل شده اند اما این برندهای بزرگ در طول سال ها تغییراتی را در طراحی لوگوهای خود تجربه کرده اند که در تغییر فونت های برند آن ها منعکس شده است.

تعجب آور نیست که صاحبان مشاغل ممکن است بخواهند به موفقیتی که این نام های بزرگ بدست آورده اند، برسند. به همین دلیل انتخاب بهترین فونت طراحی لوگو تجاری شما یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید برای پیشی گرفتن از رقبای خود بگیرید.

مراحل انتخاب بهترین فونت طراحی لوگو

اگر مطمئن نیستید که چگونه بهترین فونت را برای نام تجاری خود انتخاب کنید، در ادامه به چند نکته برای راهنمایی شما اشاره شده است:

مرحله 1: کارکرد فونت های برند خود را تعیین کنید

برای اولین قدم، با عملکرد فونت های برند خود آشنا شوید. آیا فونت ها فقط برای رسانه های دیجیتال و وب سایت ها استفاده می شوند؟ آیا تجارت شما محصولات فیزیکی تولید و فروش می کند و چه فونت هایی مناسب تجارت شما است؟

شما باید تعیین کنید که کجا و چگونه از فونت های نام تجاری خود می خواهید استفاده کنید. انواع مختلفی از فونت ها وجود دارد که بهتر است با آن ها بیشتر آشنا شوید.

Serif

این نوع فونت در بین برندهای رسانه های سنتی محبوب است. این فونت قابلیت اطمینان، صداقت، اقتدار و صداقت را به بیننده می دهد. اکثر برندهای بزرگ مد مانند گوچی از این فونت استفاده می کنند.

serif بهترین فونت طراحی لوگو

Sans Serif

Sans serif بیشتر از نوع فونت های ظریف، مدرن و واضح است که اغلب توسط برندهای فناوری و ورزشی استفاده می شود. برخی از برندهای مشهوری که از sans serif استفاده می کنند نایک و گوگل هستند.

sans serif بهترین فونت طراحی لوگو

Slab Serif

فونت Slab Serif مانند فونت Serif است ولی معمولا سایز بزرگتری از فونت های Serif دارند. برندی مانند سونی از  Slab Serifدر لوگوهای خود استفاده می کنند.

slab serif بهترین فونت طراحی لوگو

Script

فونت های Script یک تصویر زنانه یا غیررسمی را در لوگو ارائه میدهند. حروف چاپی معمولی در فونت Script دارای سبک حروفی هستند که آن ها را به هم متصل می کند. برخی از حروف چاپی خوانا نیستند و برای متن های طولانی نیز مناسب نیستند.

script بهترین فونت طراحی لوگو

Handwriting

فونت های Handwriting از دست خط طبیعی افراد الگو گرفته اند که شخصیتی آرام و صمیمی به یک برند می بخشند.

این نوع فونت ها ، پایه سبک حروف مختلف را تشکیل می دهند که طرح هایی از متن هایی است که می بینیم. سبک حروف و نوع فونت را با هم اشتباه نکنید.

handwriting بهترین فونت طراحی لوگو

هر نوع فونت، معنایی دارد و پیام متفاوتی را برای برند شما به همراه خواهد داشت. مهم است که بهترین فونت طراحی لوگویی را انتخاب کنید که عملکرد آن را ارائه دهد و مناسب برند شما باشد.

جذابیت و زیبایی در لوگو نیز ضروری است. سعی کنید هنگام انتخاب بهترین فونت برای نام تجاری خود تعادل کامل بین عملکرد فونت و زیبایی طراحی لوگو را پیدا کنید.

مرحله 2: هویت و شخصیت برند خود را بشناسید

شناخت هویت برند خود به اتنخاب بهترین فونت طراحی لوگو کمک می کند

هنگام انتخاب فونت، باید هویت و شخصیت برند شما در نظر گرفته شود. آیا می توانید برندی را که بر نیازهای کودکان مانند پوشاک، متمرکز است، تصور کنید که در لوگو خود از فونت Gothic استفاده کرده است؟ این نوع فونت احتمالاً مناسب یک کتاب ترسناک است نه برندی که پوشاک کودک می فروشد.

به همین دلیل درک عمیق از شخصیت برند شما بسیار مهم است.

توانایی

اگر برند شما قصد دارد پیام موفقیت و اطمینان را به مخاطب ارسال کند، برند شما هویت و شخصیتی توانا دارد. IBM، Apple و Amazon از این شخصیت تجاری برخوردار هستند.

زیبایی و شیک

برندهایی که روی ظرافت تمرکز دارند دارای هویت و شخصیت مجلل و شیک هستند. به عنوان مثال برند Tiffany & Co..

سرگرم کننده و هیجان انگیز

برندهای جالب و هیجان انگیز نیز با جوان گرایی و خوش بینی همراه هستند. بیشتر برندهای اسباب بازی کودکان این نوع هویت و شخصیت را دارند.

صمیمی

هویت و شخصیتی صادق و متفکر معمولاً برای برندهای خانواده محور و مشتری مدار است. نگاه تجاری که به دنبال انتقال همدلی است که این پیام را به راحتی به مخاطبان هدف خود منتفل می کند.

نیرومند و قوی

برندهای اسپرت و مربوط به فضای باز دارای هویت و شخصیتی خشن و نیرومند هستند. این برندها همچنین پیامی از قدرت و هدف را به مخاطب ارسال می کنند.

نیازی نیست که به یک هویت و شخصیت پایبند باشید. هویت تجارت شما به اهداف برندتان بستگی دارد.

دانستن هویت و شخصیت واقعی برند شما ممکن است مدتی طول بکشد. بنابراین شما باید در بعضی از مراحل آینده در تغییر طراحی لوگو و بازنگری ظاهر آن و برند تجاری خود از جمله انتخاب بهترین فونت طراحی لوگو، آماده باشید.

مرحله 3: بهترین منبع را پیدا کنید

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید منابع شما خواهد بود. برای محتوای نوشتاری، همراهی با فونت  Arial یا Georgia ممکن است بهتر باشد زیرا این فونت ها خوانا و رایگان هستند. برای موارد دیگر مانند آرم، خبرنامه های ایمیل و اینفوگرافیک ها که به طراحی دقیق تری نیاز دارند، بهتر است از فونت های تخصصی استفاده کنید.

  • منابع مختلفی از فونت ها بسته به بودجه شما وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید:
  • سایت هایی که فونت های رایگان برای استفاده تجاری ارائه می دهند
  • سایت هایی که برای استفاده تجاری فونت می فروشند
  • توسعه دهندگان و طراحان فونت، که فونت ها را شخصی سازی می کنند
  • شرکت هایی که خدمات طراحی فونت را ارائه می دهند

اگر بودجه کافی دارید، می توانید فونت های رایگان را برای استفاده تجاری انتخاب کنید. اما در قدم اول، استخدام متخصصان بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

هنگام استخدام یک طراح برای انتخاب بهترین فونت طراحی لوگو تجاری خود، بهتر است شخصی را پیدا کنید که بتواند به راحتی با شخصیت و هویت برند شما به خوبی آشنا شود.

اگر برای لوگوهای خود به فونت های تجاری نیاز دارید، طراحان لوگویی که برای درک نام تجاری و نیازهای شما وقت می گذارند کمک بسیاری خواهند بود.

اگر وقت بگذارید و بهترین منابع را برای فونت های برند خود پیدا کنید ارزش این وقت را خواهد داشت.

مرحله 4: خیالتان راحت باشد

پس گذراندن مراحل 1 و 2، شما در حال حاضر ایده ای در مورد شخصیت برند و معنی فونت های مختلف دارید. برخی از فونت ها هستند که با شخصیت های خاص برندها سازگار هستند و در کنار یک دیگر به خوبی کار می کنند.

همچنین می توانید از فونت های مختلف در لوگو خود استفاده کنید به شرطی که به لوگو ظاهری زیبا بدهند.

اگر خودتان ایده ای ندارید، همیشه می توانید از لوگو ها و برندهای دیگر الهام بگیرید. اما برای اینکه از رقبای خود متمایز شوید، باید به فونت های برند خود جلوه شخصی تری دهید که باعث متفاوت و به یاد ماندنی شدن برند شما شود.

مرحله 5: از خوانایی و انعطاف پذیری لوگو اطمینان حاصل کنید

اگر فونت برند تجاری شما خوانا نیست، بهتر است آن را تغییر دهید. اگر افراد نتوانند نام برند شما  را به درستی بخوانند، ممکن است باعث شود که پیام اشتباهی درباره لوگو تجاری خود به آن ها ارسال شود و ممکن است تاثیر منفی بر هویت برند شما داشته باشد.

بنابراین ایجاد تاثیر منفی با مثبت در مخاطب به استفاده از  فونت هایی که انتخاب می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، در طراحی سایت، فونت های استاندارد بهترین گزینه استفاده هستند. با این حال، فونت ها می توانند در صفحه بازدید کنندگان سایت متفاوت به نظر برسند. بنابراین سعی کنید از قلم های دست نویس یا اسکریپت در سایت یا اینگونه موارد خودداری کنید. اما همیشه می توانید از فونت های سفارشی برند خود برای سربرگ ها و برچسب ها استفاده کنید به شرطی که قابل درک و خوانا باشند.

وقتی می خواهید از فونت نام تجاری خود برای برچسب ها یا طراحی محصولات استفاده کنید ، توجه داشته باشید که آنها نیز باید خوانا باشند. به عنوان مثال ، BIC Cristal ، یک برند محبوب خودکار، از یک فونت دست نویس سفارشی در لوگو خود استفاده می کند. تمام خودکارهای آنها با لوگو چاپ شده روی آن و با وجود اندازه کوچک، خوانا است.Bic می توانست به سراغ فونت های  دست نوشته ای نمایشی تر برود، با این وجود آن ها به دنبال چیزی بودند که حتی در صورت کاهش اندازه نیز قابل خواندن باشد. به همین دلیل است که نباید از مرحله 1 این لیست صرف نظر شود.

خوانایی فونت در طراحی لوگو تاثیرگذار است

مرحله 6: از بین گزینه های متنوع، بهترین ها را انتخاب کنید، سپس تصمیم بگیرید

انتخاب بهترین ایده ها از بین گزینه های موجود

پس از گذراندن مراحل 1 تا 5 ، احتمالاً ایده های زیادی در ذهن شما شکل گرفته است، اما مطمئناً با بررسی آن ایده ها، انتخاب های شما محدود می شود.

چه بخواهید فونت های رایگان را از یک سایت دریافت کنید و چه یک طراح را استخدام کنید، سعی کنید فونت های برندهای متنوع را بررسی کنید زیرا می تواند به انتخاب فونت هایی که در نهایت تصمیم به استفاده از آنها گرفته اید، کمک کند.

بر روی برگه ای تمامی عناصری که باید در طراحی لوگو برند شما از پالت رنگی گرفته تا محصولات و یا موارد الهام بخش، را یادداشت کنید. سپس گزینه های فونت های خود را به آن اضافه کنید.

این کار به شما ایده می دهد که کدام فونت ها با دید کلی طراحی شما سازگار تر است و ظاهری زیباتر به لوگوی برند شما می دهد. به عنوان مثال، همه انواع حروف san serif با یک برندی که بر آموزش متمرکز است به خوبی سازگار نیستند.

همچنین داشتن تنوع به شما این فرصت را می دهد تا از افراد مناسب درگیر برنامه ریزی برای برند تجاری خود مشورت بگیرید. با در نظر گرفتن انتخاب های نهایی خود، تا آنجا که می توانید بهترین ایده ها را برای طراحی لوگو خود بگیرید.

فونت هایی را انتخاب کنید که برای برند تجاری شما مناسب باشند. فونت های برند در طراحی لوگو  بیشتر از مواردی هستند که به چشم می آیند. آن ها برند شما را تعریف می کنند و باعث می شوند برند شما بین رقبا متمایز شود. انتخاب فونت اشتباه می تواند تأثیر منفی یا محدود کننده ای در برند شما داشته باشد. بنابراین موارد مهم در طراحی لوگو را با دقت انتخاب کنید.

تصمیماتی که گرفته می شود می توانند تحت تأثیر خلق و خو و احساسات قرار بگیرند. همیشه تصمیم گیری مهم و خلاقانه، هنگامی که در بهترین حالت هستید، یک تصمیم درست و عاقلانه است. بنابراین، هنگام انتخاب بهترین فونت طراحی لوگو تجاری خود، در بهترین حالت خود باشید و بهترین تصمیم را برای طراحی لوگو برند خود بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه. Leave new

  • You should be a part of a contest for one of the greatest blogs on the internet.
    I am going to recommend this blog!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: