چند نکته باور نکردنی در مورد طراحی یک لوگو فوق العاده برای شرکت

طراحی آرم شرکت

4 نکته باور نکردنی در مورد طراحی یک لوگو فوق العاده برای شرکت

لوگو، نشان تجاری برند شما، اولین تصوری است که مشتریان بالقوه از تجارت شما خواهند داشت و این لوگو اولین قدمی است که باعث می شود آن ها را به سمت شرکت شما جذب کند و شروعی  برای ایجاد حس اعتماد در مشتریان باشد. بنابراین طراحی آرم شرکت از اهمیت زیادی برخوردار است. لوگو و طراحی عالی آن باعث می شود که در نگاه اول به آن لوگو مشتری برداشت خوبی از کسب و کار شما داشته باشد.

لوگو یک شرکت، نمایانگر شخصیت کسب و کار شما است که می تواند نوید کیفیت عالی به همراه خدماتی شگفت انگیز برای مشتریان باشد.

در ادامه به نکاتی جالب و باور نکردنی در مورد طراحی آرم شرکت ها پرداخته شده است که می تواند به شما کمک کند تا برای تجارت کوچک و یا بزرگ خود یک برند تاثیر گذار طراحی و ایجاد کنید. با ما همراه باشید و این نکات را از دست ندهید!!!

نام تجاری برند خود را به خوبی بشناسید

قبل از تصمیم گیری برای طراحی لوگو، بهتر است به طور کامل با برند خود آشنایی داشته باشید، مطمئناً فکر می کنید چون این کسب و کار شماست، به خوبی برند خود را می شناسید اما بهتر است قبل از طراحی لوگو، مطمئن شوید که شرکت شما در چه موردی محبوبیت بیشتری بین مشتریان کسب و کارتان دارد و سپس تصمیم به طراحی آرم شرکت خود کنید.

برای بهتر شناختن برند خود، اولین کاری که باید انجام دهید پاسخ دادن به چند سوال در مورد شغلتان است که این سوالات عبارت اند از :

 • شما کی هستید؟
 • هدف شرکت شما چیست؟
 • آیا شما با تجربه و قابل اعتماد هستید؟
 • مزایا و ویژگی های محصولات یا خدمات شما چیست؟
 • آیا خدمات شما دارای هزینه بالا یا با کیفیت بالا یا کم هزینه و با ارزش است؟
 • مشتری ها یا چشم اندازها درباره شرکت شما چه فکر می کنند؟

پاسخ به این سوالات، شما را در ایجاد یک طراحی مناسب لوگو برای برند خود، راهنمایی می کند. بنابراین، به جواب های خود نگاه کرده و آن ها را بررسی کنید و سپس اطمینان حاصل کنید که آنها بازتاب آنچه شما از تجارت خود می خواهید، هستند.

طراحی آرم شرکت و اهمیت آن

مخاطب هدف خود را بشناسید

این لوگو برای چه کسانی طراحی می شود و مخاطب هدف آن کیست؟ و مشتریان شما چگونه به لوگوهای مختلف پاسخ خواهند داد؟

تعیین و شناخت مخاطبان هدف شما، بینشی کافی در جهت ایده های طراحی آرم شرکت را ارائه می دهد زیرا ممکن است آنچه که یک گروه از مخاطب دوست دارد، گروه مخاطب دیگر دوست نداشته باشد.

اگر شرکت شما مخاطب گسترده ای دارد، تصمیم گیری درمورد طراحی لوگو برند ساده تر است. با این حال، اگر لوگو شما دارای مخاطب خاصی است، باید در مورد طراحی لوگو و  تصویری که انتخاب می کنید، بسیار مراقب و هوشیار باشید زیرا ممکن است باعث شود لوگو مخاطب خود را از دست بدهد و یا مخاطبی برای برند شما جذب نکند.

بنابراین بهتر است به چند سوال در مورد مخاطبان هدف خود پاسخ دهید که عبارت اند از :

 • مخاطبان شما چه رنگ هایی را ترجیح می دهند؟
 • علایق مشتریانتان چیست؟
 • نیازهای مشتریان شما چیست؟

اهمیت شناخت مخاطبان در طراحی آرم شرکت

تصمیم بگیرید از کدام نوع لوگو می خواهید استفاده کنید

آیا می خواهید تنها یک لوگو داشته باشید که نام کسب و کار شما را به عنوان برند مشخص و نمایش دهد؟ یا می خواهید از آیکون یا نماد به نوعی برای انتقال پیام شرکت خود استفاده کنید؟

لوگوهایی به همراه نام شرکت به طور خودکار باعث می شوند که مخاطبان به راحتی برند شما را تشخیص دهند. اتنخاب  یک لوگو اسم ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد، به خصوص اگر یک تجارت کوچک دارید.

در حالی که شرکتی مانند Apple از مزیت یک لوگو ساده برای جذب مشتریان برخوردار است، مشاغل کوچک باید بیش از هر چیز دیگر بر روی نام تجاری خود تمرکز کنند. قرار دادن نام خود در لوگو باعث می شود که نام برند شما به راحتی بین مشتریان شما و دیگر مشتریان شناخته شود.

هماهنگی بین رنگ ها و فونت های لوگو

اکنون که تصمیم گرفتید به کمک لوگو خود به چه اهدافی برسید، وقت آن است که وارد بخش خلاقیت در طراحی آرم شرکت شوید. در این بخش جنبه های سرگرم کننده تری از چگونگی ساختن یک لوگو جذاب وجود دارد. دو عامل اصلی هر طراحی لوگو، رنگ ها و فونت ها هستند.

 • رنگ ها

رنگ های ساده اغلب بهتر از رنگ های بولد و چشمک زن عمل می کنند. در هنگام انتخاب رنگ مناسب برای لوگوی خود باید این نکته را در نظر داشته باشید که بیش از سه رنگ برای آرم خود انتخاب کنید. در غیر این صورت لوگو تاثیری منفی خواهد گذاشت. بهتر است با رنگ ها آشنایی داشته باشید و بدانید که کدام رنگ ها می توانند مکمل یکدیگر باشند تا از آن ها در لوگو برند خود استفاده کنید.

اهمیت رنگ ها در طراحی آرم شرکت

 • فونت ها

وقتی به دنبال طراحی لوگو هستید، حتما دو فونت مد نظر داشته باشید زیرا ممکن است فونت انتخاب شده هنگامی که در لوگو قرار می گیرد خوانا نباشد.

از طرفی باید ببینید چه نوع فونت هایی در کنار هم به خوبی قرار می گیرند. مانند رنگ ها، فونت ها نیز باید مکمل یکدیگر باشند. همچنین فونت ها باید بتوانند تجارت شما را منعکس کنند. به کمک سوالاتی که قبلاً به آنها پاسخ داده اید، می توانید فونت های مناسب برند خود را پیدا و انتخاب کنید. یک راهنمایی ساده : چه فونت هایی باعث می شود تصویر شرکت و خدمات شما دیده شود و بین لوگوهای رقبا، قابل تشخیص باشد.

آیا تجارت شما به یک لوگو شگفت انگیز احتیاج دارد؟ آیا می خواهید تجربه کنید که چگونه یک لوگو قدرتمند می تواند به فروش، جذب مخاطب برای شرکت شما کمک کند؟ طراحی لوگو می تواند برای صاحبان مشاغل کوچک سخت باشد زیرا شما باید وقت خود را برای طراحی لوگوی مورد نظر خود بگذارند و بهترین طراحی لوگو مناسب شرکت خود را پیدا کنند، پس بهتر نیست به شخص یا شرکت دیگری که در زمینه طراحی لوگو حرفه ای است اجازه بدهید به کمک شما بیاید و بهترین لوگو را برای شما طراحی کند؟

4.7/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.