طراحی سایت مدرسه، چهره یک مدرسه

طراحی سایت مدرسه، چهره یک مدرسه

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه، هویت . چهره یک مدرسه است

طراحی سایت مدرسه یکی از موثرترین ابزارهایی است که یک مدرسه می تواند برای بهبود ارتباطات، تعامل والدین، ایجاد شهرت و غیره از آن استفاده کند. و مزایایی که باعث بهبود آموزش برای دانش آموزان کشورمان می شود، و همین باعث می شود دستیابی به این هدف، ارزش تلاش را داشته باشد.

طراحی سایت مدرسه

دو هدف اصلی برای هر سایت مدرسه وجود دارد:

 • ارائه اطلاعات به موقع و جذاب به والدین فعلی مدرسه، دانش آموزان، کارمندان
 • جذب دانش آموزان جدید، و جذب پرسنل با تجربه

بنابراین سایت مدرسه باید بتواند به مشتریان موجود و فعلی اطلاعات به روز را ارائه دهد و مشتریان بالقوه جدیدی را به سمت خود جذب کند.

طراحی سایت مدرسه و ایجاد حس احساس خوب در واقع همان تاثیر اولیه خوب بر روی  بازدیدکنندگان، هنگام بازدید از سایت است که بسیار مهم است زیرا سایت مدرسه اولین مکانی است که والدین برای ارتباط با مدرسه به آن مراجعه می کنند.

یک سایت بر روی شهرت مدرسه تاثیر گذار است که می تواند باعث افزایش بیشتر دانش آموزان نیز شود.

طراحی سایت مدرسه برای ارائه تجربه کاربری خوب برای کاربران عادی خود مدرسه از جمله معلمان، دانش آموزان و والدین بسیار مهم است.

طراحی سایت مدرسه

ویژگی های یک سایت مدرسه خوب

ظاهر سایت

نمای کلی سایت، اولین چیزی است که کاربران هنگام مراجعه سایت متوجه آن می شوند. نمای سایت شامل طرح، رنگ ها، تصاویر و فونت هایی است که در طراحی سایت از آن استفاده می شود. در هنگام طراحی سایت مدرسه باید اطمینان حاصل کرد که تمام عواملی که برای ظاهر سایت استفاده می شود، در نظر گرفته شوند، زیرا آن ها در ایجاد تصوری کلی از یک مدرسه نقش مهمی دارند.

محتوای با کیفیت

از یک سایت مدرسه خوب، ارائه طیف وسیعی از مطالب با کیفیت انتظار می رود. باید اطلاعات اولیه مانند اطلاعات تماس ، پیام های استقبال ، ارزش  و تجربه مدرسه و تصاویر در صفحه اصلی سایت اضافه شوند و به دنبال آن منابع یادگیری، اطلاعات برنامه درسی، اخبار، تقویم رویدادها و سایر اطلاعات مدرسه در صفحات دیگر قرار گیرند.

ناوبری

طراحی ظاهر سایت و محتوای خوب بسیار مهم هستند، اما با این حال، اگر بازدید کنندگان نتوانند اطلاعات مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند، ناامید می شوند که باعث می شود روی کل تجربه کاربر تأثیر منفی گذاشته شود.

این امر به ویژه هنگامی که والدین با هدف پیدا کردن مناسب ترین مدرسه برای فرزندان خود، در سایت ها تحقیق می کنند، بسیار مهم است زیرا اگر در سایتی نتوان به راحتی و آسانی اطلاعاتی که مورد نیاز والدین است، پیدا کرد، باعث می شود آنها فقط سایت را ترک کرده و به دنبال مدرسه دیگری باشند و این باعث می شود که جلوه و شهرت مدرسه به خطر بیفتد زیرا یک سایت مدرسه شخصیت مدرسه را نشان می دهد.

طراحی سایت مدرسه

پیام صحیح

یک سایت مدرسه، باید پیام صحیحی را برای بازدید کنندگان خود ارسال کند و در واقع بیانگر نقاط قوت و خصوصیات عالی یک مدرسه باشد. هنگام ایجاد بهترین تصویر از یک مدرسه ، یک سایت مدرسه که بیانگر پیام صحیحی از مدرسه است، بسیار مهم است.

نسخه موبایل

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم که نباید در روزهای مدرن نادیده گرفته شود، رسپانسیو بودن یک سایت است برای این که سایت به خوبی بر روی دستگاه هایی از قبیل موبایل، تبلت نیز کار کند. امروزه اکثر کاربران اعم از معلمان ، والدین و دانش آموزان برای بازدید از سایت مدرسه از تلفن های همراه خود استفاده می کنند. بنابراین، مهم است که طراحی سایت مدرسه، رسپانسیو باشد.

جذابیت

سایت مدرسه بهتر است برای بازدیدکنندگان جذاب باشد. داشتن یک سایت مدرسه بسیار مهم است، اما ایجاد و طراحی سایت خوب و جذاب، چیزی است که تصویر خوبی از یک مدرسه ایجاد می کند و به تجربه کاربری مثبت منتهی می شود.

طراحی سایت مدرسه

برخی از امکانات سایت مدرسه

برخی از امکاناتی که یک سایت مدرسه خوب نیاز است داشته باشد، شامل :

 • تاریخچه و معرفی مدرسه
 • ارائه برنامه هفتگی
 • مقالات
 • معرفی تمامی کارمندان مدرسه
 • شرایط ثبت نام در مدرسه
 • اخبار مدرسه
 • ارتباط و تماس با مدرسه
 • تقویم آموزشی
 • گروه های درسی

و غیره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

knegar contact icon mobile icon png02165545589