تاریخچه طراحی لوگو شرکت Coca-Cola

شرکت کوکا کولا مشهورترین سازنده نوشیدنی جهان با نمادین ترین لوگو تاکنون است. این شرکت در سال 1886 تأسیس شد و بلافاصله شروع به رشد کرد که در همان سال های اولیه طراحی لوگو کوکاکولا نیز ایجاد شد.

 

مفهوم و تاریخچه

جان اس پمبرتون، مخترع نوشیدنی، تصمیم گرفت تا فرمول نوشیدنی جدید خود را نهایی کند. همکار او، فرانک ام رابینسون، پیشنهاد نام کوکا کولا را برای این نوشیدنی جدید مطرح کرد. سپس پس از یک سال و به کمک استراتژی های بازاریابی، که باعث شد این نام به جهانی شدن نزدیک تر شود، باعث شد فرانک، ایده ی اولین طراحی لوگو کوکاکولا شرکت، که دست نویس هم بود را مطرح کند. این دست نوشته به جزئی از لوگو تبدیل شده است زیرا در تغییراتی که لوگو کرده، تنها قسمت بدون تغییر ولی با رنگ های متفاوت است.

تاریخچه طراحی لوگو کوکاکولا

در سال 1886، اولین نسخه طراحی لوگو کوکا کولا، ساده ترین طراحی لوگو از میان طراحی های دیگر لوگو کوکا کولا می باشد که به سختی می توان حروف ساده طراحی شده در لوگو با فونت  serifs که یکی از نمادهای جهانی است، را شناخت.

تاریخچه طراحی لوگو کوکاکولا

در سال 1887، بنیانگذار شرکت جان اس پمبرتون، نیاز به تغییر لوگو به کلمات متمایز و تصفیه شده تر دید. در آن زمان ها بود که خط Spencerian برای اولین با ظاهر شد. به طور کلی، کلمه Coca-Cola و نماد کلی آن از گذشته تا به امروز حفظ شده است اما با این حال تغییراتی بر روی رنگ و طرح لوگو اعمال شده است.

تاریخچه طراحی لوگو کوکاکولا

در سال 1890، لوگو طراحی شده، نوع و طراحی کاملا متفاوتی با لوگوهای قبلی داشت که استفاده از این طرح تنها یک سال بعد متوقف شد.

تاریخچه طراحی لوگو کوکاکولا

در سال 1891، طراحی لوگو کوکا کولا با تغییراتی جزئی، دوباره معرفی شد. در نگاه اول، به سختی می شد متوجه تفاوت های کلمه Coca-Cola این نسخه با نسخه 1887 شد، و تنها با مقایسه دقیق این دو نسخه میتوان تفاوت ها را تشخیص داد. تنها تفاوتی که این نسخه را از نسخه سال 1887 متمایز می کرد، کادر مستطیلی قرمز رنگ با کلمه Coca-Cola به رنگ قرمز است.

تاریخچه طراحی لوگو کوکاکولا

در سال 1941، تیم طراحی، کادر مستطیلی لوگو را حذف کردند و حروف Coca-Cola در مقایسه با نسخه قبلی کشیده تر به نظر می رسید.

در سال 1987، کلمه Coca-Cola در طراحی لوگو کوکا کولا جدید، بولدتر شد ولی سبک کلی همچنان بدون تغییر باقی ماند.

در سال 2003، لوگو و فونت Coca-Cola به شکلی که در سال 1941 داشت بازگشت. این اتفاق این برند را جزو شرکت هایی که دارای لوگوهای قابل تشخیص و به یاد ماندنی هستند، قرار داد.

نماد

نماد Coca Cola امروزه دارای یک طراحی کلاسیک دو رنگ بسیار ساده است که از هر نظر نشانگر برند این شرکت است.

شکل

لوگو swirly کوکا کولا تقریباً به همان شکلی که در سال 1887 به نظر می رسید، اکنون نیز به نظر می رسد که این گواهی بر به جا ماندن استعداد بی نظیر فرانک ام رابینسون تا به اکنون است.

رنگ و فونت

لوگو Coca Cola ترکیبی جذاب از قرمز و سفید را نشان می دهد، که بیانگر جوانی ، خوش بینی، پاکی است.

فونت متمایز همان چیزی است که در واقع این برند را ساخته است، و طراحی swirly آن باعث افزایش درجه ظرافت و زیبایی می شود.

 

5/5 - (1 امتیاز)
tagتگ:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: