تاریخچه طراحی لوگو شرکت Canon

شرکت canon :

Canon یک شرکت چند ملیتی ژاپنی است که در محصولات تصویربرداری و نوری از جمله دوربین ، دوربین فیلمبرداری ، نمایشگرهای حرفه ای ، پخش تلویزیونی و تجهیزات فیلم ، پروژکتور ، فتوکپی تخصص دارد. این شرکت در سال 1937 شروع به کار کرد، و اکنون در اوتای توکیو قرار گرفته است.

Canon اولین شرکتی در زمینه تخصص خود است که توانست دوربین هایی با لنزهای لایکا تولید و به فروش برساند. این شرکت در ابتدای مار خود از لنزهای شرکت دیگری در محصولات خود استفاده میکرد، اما پس از مدتی این شرکت، لنز های تجاری خود را تولید کرد.

مفهوم و تاریخچه لوگو canon :

canon در ابتدا Kwanon ، که در ژاپن به عنوان نمادی از مذهب بودایی بود، نامگذاری شده بود. به همین دلیل اولین طراحی لوگو canon تصویری از الهه رحمت بود که در سال 1935 رسما مورد استفاده این شرکت قرار گرفت و معرفی گردید. این الهه لوگو چشم انداز این شرکت برای ایجاد دوربین های شگفت انگیز و باشکوه در جهان را در بر می گیرد. الهه در دایره ای محصور شده است که نامش در زیر این لوگو با فونت شعله ای شکلی نوشته شده است. برای این که بر روی تخصص اصلی این شرکت تمرکز بیشتری شود کلمه دوربین در بالای این لوگو قرار گرفته است. اما شرکت برای بازاریابی در مقیاس جهانی ، به یک نام تجاری فوق العاده نیاز داشت که همه مردم در جهان آن را بپذیرند و بعد از این لوگو، طراحی لوگو کانن به سمت طراحی لوگو تایپوگرافی رفت و لوگوهایی از آن زمان تا به حال با فونت های متفاوتی را طراحی کرد.

چه زمانی لوگو فعلی شرکت معرفی شد؟

یک طراح متخصص در تبلیغات، لوگوی اصلی Canon را در سال 1935 خلق کرد. حرف C منحصر به فرد طراحی شده بود طوری که انتهای آن خمیده به سمت داخل باشد ، و به یک لبه تیز ختم می شود. نام و لوگو Canon برای نشان دادن چشم انداز جهانی شرکت ، که درست از ابتدا تا به امروز پذیرفته ، طراحی شده است.

شکل لوگو

لوگو فعلی canon فقط نام شرکت را نشان میدهد و نمونه ای از اثر بخشی رویکرد تایپوگرافی در طراحی لوگو است.

طراحی لوگو کانن از شکل یک الهه به شکل کنونی که دارد، تغییر کرده است.

رنگ لوگو

رنگ قرمز استفاده شده در این لوگو نمادی از مسئولیت ، زحمت ، هدفمند بودن ، انرژی و عزم است.

فونت لوگو

این لوگو در نوع امضایی برای این شرکت طراحی شده است و همچنین فونتی که در طراحی لوگو این شرکت به کار رفته است، توسط Gio Fuga که یک طراح گرافیک تبلیغات ماهر بود، طراحی شده و از آن زمان تا کنون تغییر نکرده است.

تاریخچه طراحی لوگو کانن

5/5 - (1 امتیاز)
tagتگ:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: