تاریخچه طراحی لوگو شرکت Walt Disney

Walt Disney Pictures، یکی از برترین ارائه دهنده های شرکت سرگرمی و اطلاعات در جهان، توسط Walter Elias Disney، انیماتور، تهیه کننده فیلم، کارآفرین و بازیگر صدا تاسیس شد. طراحی لوگو والت دیزنی از لوگو میکی موس به لوگو قصر سیندرلا در طول زمان تغییر شکل داد.

مفهوم و تاریخچه

اولین لوگوی دیزنی، تصویری از میکی موس که مشهورترین شخصیت والت دیزنی است، با پس زمینه سیاه بود. در طراحی لوگو والت دیزنی، عبارت های والت دیزنی و سرگرمی خانگی در زیر تصویر میکی موس قرار گرفته بودند.


در سال 1995، والت دیزنی، لوگو جدید خود را که هم اکنون نیز عنصر اصلی لوگوی فعلی این شرکت است یعنی قلعه ی سیندرلا، را معرفی کرد.

لوگوی جدید شرکت متحرک بود به این شکل که یک توپ با نور سفید رنگ که به صورت ستاره دنباله داری، قوسی شکل از پشت قلعه نمایان می شد. این لوگو دارای پس زمینه آبی تقریبا پررنگ و قلعه ای که دارای سایه روشن تری از آبی با ظاهری ساده بود.

بعدها با ورود والت دیزنی به صنعت فیلم، نوشته ی Walt Disney Pictures نیز به لوگو اضافه شد.

در سال 1937 لوگوی اصلی تنها اسم بنیانگذار شرکت بود که با فونتی خلاقانه نوشته شده بود. نکته ی جالب در مورد طراحی لوگو این بود که علارغم فونت زیبای آن، همچنان خوانا مانده است ولی تنها نکته ی مشکل ساز این لوگو در حرف t در کلمه والت بود که میتوان آن را با حرف y اشتباه گرفت.

طراحی لوگو والت دیزنی

در سال 1948 نسخه ی دیگر این لوگو طراحی شد اما فونت آن به اندازه قبلی خوانا نبود البته این لوگو ساده و شیک به نظر می رسید.

طراحی لوگو والت دیزنی

در سال 1972، طراحان همان سبک اصلی لوگو را در نظر گرفتند و تغییراتی در آن نظیر افزایش خوانایی بهتر کلمه Walt Disney، اعمال کردند. همچنین کلمه ی Productions با فونت sans serif به لوگو اضافه شد.

طراحی لوگو والت دیزنی

در سال 1983، کلمه ی Walt Disneyبدون تغییر باقی ماند ولی کلمه Pictures جایگزین کلمه Productions شد. تیم طراحی از فونت serif برای کلمه Pictures استفاده کرد و سایز فونت کمی بزرگتر شد.

طراحی لوگو والت دیزنی

در سال 1985، قلعه سیندرلا در لوگوی قبلی بالای کلمات Walt Disney و Pictures طراحی شد ولی این کلمات تغییری نداشتند. کلمه ی Pictures فونت خود را حفظ کرد ولی در مقایسه با طراحی لوگو قبلی سایز نوشته بزرگتر شده بود.

طراحی لوگو والت دیزنی

در سال 2006، قلعه سیندرلا اصلاح و با جزئیات بیشتری که شامل برج ها و اتاق های درخشان می شد، طراحی شد. قلعه در ورژن رنگی لوگو بسیار زیبا به نظر میرسد و در آخر کلمه یWalt Disney Pictures در مقایسه با قلعه، کوچکتر طراحی شدند.

طراحی لوگو والت دیزنی

لوگوی جدید

لوگوی فعلی والت دیزنی، عناصر اصلی لوگوی قبلی خود را حفظ کرده است، اما از شروع تاسیس شرکت، لوگو تغییرات زیادی کرده بود. تمام نسخه های لوگوی امروزی مبتنی بر نسخه طراحی لوگو والت دیزنی در سال 2006 که معرفی شد، می باشد. لوگوی جدید برای بار اول در فیلم دزدان دریایی کارائیب معرفی و ظاهر شد. لوگوی امروزی والت دیزنی دارای جزئیات بیشتری است در آن تمام عناصر معماری به صورت سه بعدی به نظر می رسند. میتوان گفت تمام نسخه های لوگوهای بعدی این شرکت، فرزندان این لوگوی متحرک سال 2006 بودند.

نماد و سمبل

والت دیزنی یک راه خاص را برای اثر بخشی طراحی لوگو خود انتخاب کرده است تا با دنیای در حال تغییر انیمیشن هماهنگ باشد. این تیم توانایی قابل توجهی در مطابقت با استانداردهای روز دنیا را بدون خراب کردن مفهوم لوگو نشان داده است.
لوگوی والت دیزنی از تاریخچه ای غنی و رنگارنگ برخوردار است. این لوگو سمبل سحر و جادو از قلمرو پریان است زیرا این شرکت تولید کننده فیلم های هیجان انگیز پری و خیالی است.

رنگ و فونت

فونت لوگوی والت دیزنی مبتنی بر دست خط موسس این شرکت است. این لوگو از پالت رنگی، رنگ های روشن استفاده می کند که حسی از جادو و قدرت را در مخاطب ایجاد می کند.

 

4/5 - (1 امتیاز)
tagتگ:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: