تاریخچه طراحی لوگو شرکت Microsoft

طراحی لوگو مایکروسافت تا کنون پنج بار تغییر کرده است. اولین طراحی در سال 1975 معرفی شد، اما لوگوی فعلی مایکروسافت در سال 2012 طراحی و معرفی گردید.

مفهوم و تاریخچه

اولین لوگو مایکروسافت در سال 1975 طراحی شد. طبق گفته ی برخی از منابع، طراحی لوگو مایکروسافت توسط بیل گیتس و پل آلن، با استفاده از یک برنامه زبان کامپیوتری به اسم Basic، در کمتر از یک روز، ساخته شده است.

در سال های 1980و 1987 لوگوهای جدیدی طراحی شد. هر دو لوگو در واقع فقط دارای کلمه Microsoft، تنها برای آزمایش سبک و فونت حروف، بودند.

نماد لوگو

در سال 1987، طراحی لوگو جدیدی توسط Scott Baker ایجاد شد. کلمه Microsoft با استفاده از فونت Helvetica italic با یک تقارنی بین حروف o و s طراحی شد. طبق گفته این شرکت ، این ویژگی قرار بود بر کلمه soft تاکید داشته باشد و همچنین تاثیری از حس حرکت و سرعت در مخاطب ایجاد کند.

لوگو در سال 2012

نسخه فعلی لوگو مایکروسافت در اواخر تابستان 2012 معرفی شد طبق گفته نماینده این شرکت، طراحی لوگو جدید تغییر لوگو کلاسیک مایکروسافت را به سمت لوگویی مدرن به صورت کاشی محور را نشان می داد. کلمه Microsoft با یک فونت جدید به همراه چهار مربع طراحی شد. هر مربع در واقع بیانگر یکی از محصولات اصلی این شرکت (Windows, Xbox, Bing, Office) بود.

طراحی لوگو مایکروسافت

لوگو آفیس

اولین طراحی لوگو مایکروسافت آفیس در سال 1995 معرفی شد. علاوه بر کلمه Office، یک شکل مربعی با قطعات پازل مونتاژ شده با چهار رنگ زرد ، قرمز ، سبز و آبی در داخل این مربع، قرار گرفته بود. این نسخه از طراحی لوگو مایکروسافت آفیس برای نسخه های آفیس 1997 و آفیس 2000 تغییری چندانی نکرد.

در سال 2001 با معرفی نسخه XP، لوگو آفیس تغییر کرد. چهار پازل رنگی با کمک ابزار شیب در طراحی لوگو، به  به سمت چپ منتقل شدند، به طوری که در جلوی کلمه Office ظاهر شدند.

در سال 2003، به جای چهار پازل رنگی، نماد جدید ظاهر شد. این چهار مربع رنگ ها و اندازه های مختلف به هم پیوسته اند. نسخه های آفیس 2007 و آفیس 2010 از این لوگو استفاده می کردند، در حالی که لوگو طراحی شده در سال 2012 کاملا متفاوت بود. این لوگو در کنار کلمه Office یک شکل هندسی نارنجی رنگی را نشان می داد که قرار بود منعکس کننده زبان طراحی جدید این شرکت باشد.

طراحی لوگو مایکروسافت

لوگو اکسل

در ابتدا لوگو مایکروسافت اکسل، حرف X را که دارای حرف L در یکی از طرفین آن بود را نشان می داد، که لوگو میتوانست به صورت XL یا اکس_ال خوانده شود. این در لوگو بین سال های 1985 تا 2013، هشت بار تغییر کرد اما همه ی آن لوگو در شکل ظاهری فقط با تفاوت هایی جزئی، یکسان بودند. اما در تغییر طراحی لوگو مایکروسافت اکسل سال 2013،   Xساده و بدون جزئیات، طراحی شد.

طراحی لوگو مایکروسافت

لوگو Word

لوگوی اصلی مایکروسافت ورد، تنها دارای کلمه Word با O كه قابل تشخيص باشد، درسال 1983 معرفی شد.

چهار سال بعد، لوگوی جدید معرفی شد. در این لوگو برای اولین بار بود که حرف W به قسمت اصلی تبدیل شده بود به طوری که W به عنوان پس زمینه در لوگو قرار گرفته بود که یک برگه کاغذ را به تصویر می کشید. لوگوهایی که در طول 13 سال بعدی طراحی شدند همه دارای تغییراتی بودند ولی تمام آن تغییرات بر پایه همان ایده لوگو مایکروسافت ورد به شكل یک برگه کاغذ، بودند.

ىر سال 2000، یک لوگو کاملا جدید منتشر شد که حرف W را به شکل مربع به تصویر کشیده بود. در همان سال بود که برای اولین بار طرح رنگی سفید و آبی لوگو به تصویب رسید. طراحی لوگو مایکروسافت ورد، چندین بار اصلاح و تغيير کرد تا این که در سال 2013، این شرکت لوگویی شبیه به یک کتاب باز شده با حرف W که بر روی جلد کتاب بود، طراحی کرد.

امتیاز بدهید post
tagتگ:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: