طراحی لوگو سامسونگ دارای تاریخچه جالبی است.

در طول تاریخ شرکت، در مدت زمان زیادی از یک لوگو مشخص که نشان دهنده یک الگوی سه ستاره بود، استفاده می شد. این لوگو منشا نام تجاری این شرکت یعنی سه ستاره در زبان کره ای می باشد. در ادامه تاریخچه طراحی لوگو سامسونگ بررسی می شود :

تاریخچه طراحی لوگو سامسونگ

برند سامسونگ در سال 1938 ایجاد شد، اما عملکرد آن شرکت در ابتدا متوسط بود. بنابراین نیازی به طراحی لوگو برای این برند در آن سال ها دیده نشد. در سال 1958 با پیشرفت کاری این شرکت، نیاز برای داشتن یک لوگو خاص احساس شد. لوگو سامسونگ، به شکل سه ستاره با سه نوار و گیاه گندم که داخل یک دایره قرار گرفته بودند، طراحی گردید. ستاره ها با نام شركت در ارتباط بودند و گیاه گندم نیز اشاره به کشاورزی داشت.

طراحی لوگو سامسونگ

با معرفی اولین تلویزیون سیاه و سفید در دهه 1960 توسط این شرکت، نیاز به طراحی و تغییر لوگو دیده می شد. البته در طراحی لوگو جدید، از همان نماد سه ستاره در داخل یک دایره در کنار اسم تجاری این شرکت یعنی سامسونگ، استفاده شده بود.

در سال 1938، طراحی لوگو سامسونگ شلوغ و درهم ریخته بود و هیچ ارتباطی با لوگوی فعلی این شرکت نداشت. در لوگو می توان سه ستاره با سه نوار و گیاه گندم را در یک دایره مشاهده کرد.

در سال 1969، در طراحی لوگو جدید، سه ستاره، شکلی منحصر به فرد تر به خود گرفت. در آن سال، آن لوگو جذاب تر و کم نظیر به نظر می رسید که در کنار سه ستاره، حروف سامسونگ به رنگ سیاه، طراحی شده بود.

طراحی لوگو سامسونگ

در سال 1979، مربع و دایره ای که در آن سه ستاره وجود داشت، از لوگوی قبلی حذف شد، در لوگو جدید فقط سه ستاره و نام تجاری SAMSUNG، که با فونت کوچک تری در مقایسه با لوگو قبلی بود، وجود داشت.

در سال 1979، تنها از سه ستاره به عنوان یک لوگو مستقل استفاده شد. در این لوگو، این نماد سه ستاره، بزرگ شده بود تا تمام جزئیات لوگو به وضوح دیده شود.

در سال 1980، نماد سه ستاره بدون تغییر باقی ماند، در حالی که کلمه SAMSUNG کمی تغییر یافته است، این کلمه با فونتی کوچک تر از لوگوی قبلی و کمی بولدتر، در لوگو جدید طراحی شد.

طراحی لوگو سامسونگ

در سال 1993، لوگوی فعلی سامسونگ، طراحی گردید. کلمه SAMSUNG با فونت برجسته و بولد sans serif در یک بیضی آبی، و همچنین حرف A بدون وجود نوار افقی طراحی گردید.

در سال 2005، تیم طراحی تصمیم گرفتند که از حضور بیضی در لوگو صرف نظر کنند. امروزه از هر دو لوگو، با حضور بیضی و بدون بیضی، استفاده می شود.

طراحی لوگو سامسونگ

لوگو صوتی

سامسونگ یکی از شرکت های است که علاوه بر داشتن یک لوگوی بصری، دارای یک لوگوی صوتی نیز هست. نویسنده ملودی این لوگو، آهنگساز اتریشی والتر ورزووا است. ضبط این ملودی توسط شرکت تولید موسیقی و طراحی صدا Musikvergnuegen در لس آنجلس انجام شده است.

لوگوی صوتی شامل ملودی هایی از جمله E ♭ ، A ♭ ، D ♭ ، E است.

لوگویGalaxy

لوگوی سامسونگ گلکسی که شامل انواع گوشی های همراه می باشد، چند بار طراحی شده است اما در سال 2009، برای اولین بار این لوگو مخصوص گوشی همراه Galaxy  معرفی گردید. لوگو فعلی دارای همان کلمه SAMSUNG است که در تمامی محصولات دیگر این شرکت به چشم می خورد اما کلمه ی Galaxy  با فونتی متفاوت با کلمه SAMSUNG به این لوگو اضافه شده است که نشان دهنده لوگوی مخصوص برای گوشی های همراه است.

فونت و رنگ

کلمه SAMSUNG دارای یک typeface سفارشی سازی شده است که ممکن است نسخه از فونت های Helvetica Black یا  DDT Cond SemiBoldباشد. ویژگی بارز لوگو در حرف A است كه بدون نوار افقی معمول نمایش داده می شود که نمایانگر تلاش مداوم طراحان در نوآوری برای برند این شرکت است.

طرح رنگ لوگو کاملا ساده است. علاوه بر رنگ اصلی، سفید، سایه تیره ای از آبی را نیز شامل شده است. رنگ آبی از دهه 1960 در برخی از نسخه های لوگو سامسونگ وجود داشته است. همچنین برخی از نسخه های قبلی این لوگو شامل رنگ های قرمز، سیاه و خاکستری نیز بوده است.

2.1/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.