تاریخچه طراحی لوگو شرکت Instagram

1 دیدگاه

تاریخ طراحی لوگو اینستاگرام به داشتن سه لوگو منتهی میشود. خیلی از افراد هستند که اولین لوگو اینستاگرام را به یاد نمی آورند. اولین لوگو اینستاگرام، جزو نماد اصلی این شرکت است که تصویر یک دوربین دقیق قطبی را بر روی یک پس زمینه سفید نشان میدهد. طراحی لوگو اینستاگرام دارای جزئیات بسیار زیادی بود که با شاخص های طراحی لوگو های امروزی بسیار متفاوت بود اما  قبل از سال 2010، این لوگو جزو بهترین طراحی های لوگو این شرکت بوده است.

این لوگو شامل یک نوار رنگین کمان است که از وسط دوربین میگذرد. علاوه بر این جزئیات لوگو شامل لنز دوربین، چندین دکمه دوربین، فلاش می شود. نکته جالب اینجاست که کوین سیتروم، موسس و مدیر عامل خود اینستاگرام، لوگوی اولیه ی اینستاگرام را طراحی کرده است.

طراحی سایت اینستاگرام

معروف ترین لوگوی اپلیکیشن اینستاگرام

در سال 2010، کوین سیتروم و تیمش دریافتند که اینستاگرام واقعا مربوط به دوربین و تصاویر نیست و اپلیکیشن و لوگو تقریباً هیچ ارتباطی با یکدیگر در مفهوم ندارند، خصوصاً وقتی صحبت از عملکرد و هدف اینستاگرام است، بنابراین آنها تصمیم گرفتند که طراحی لوگو اینستاگرام را عوض کنند.

اما برای طراحی لوگو دوم، کوین سیتروم و تیمش، طراحی را انجام ندادند بلکه این طراحی را به  Cole Rise عکاس و طراح اپلیکیشن اینستاگرام سپردند، Cole Rise  طراحی اولیه ی لوگو را فقط در 45 دقیقه انجام داد، اما طراحی کامل لوگو و تصمیم نهایی تیم مدیریت در مورد استفاده از آن، حدود 6 ماه زمان برد.

الهام بخش Cole Rise دوربین قدیمی Bell & Howell در دهه 1950 بود و به این ترتیب مشهورترین لوگوی جهان معرفی شد. این لوگو آتقدر معروف شد که اکثر مردم فکر می کردند که این لوگوی اصلی و اولیه برای این اپلیکیشن بود. این لوگو در سال 2010 طراحی شد ولی از سال 2011 به طور رسمی مورد استفاده قرار گرفت.

طراحی لوگو اینستاگرام

Cole Rise پشت لوگوی را نیز طراحی کرد، اما هیچ هدفی برای طراحی آن وجود نداشت و این طراحی فقط تفریحی انجام شد.

طراحی لوگو اینستاگرام

جدیدترین لوگوی اپلیکیشن اینستاگرام

یازدهم ماه مه 2016 روزی بود که کوین سیتروم و تیمش، اعلام کردند که اینستاگرام لوگوی جدیدی را قرار است معرفی کند اما با مخالفت طرفداران رو به رو شدند ولی از طرفی نیز تعداد انگشت شماری از طرفداران در مورد این تغییر بزرگ بازخورد مثبت به شرکت داشتند و اکثر بازخوردهای دیگر انتقادی بودند. این تغییر در طراحی لوگو باعث شد که بازخوردهای زیادی از توییتر به شرکت صورت بگیرد و در مورد بودن طرح لوگوی جدید توییت بزنند. برخی از کاربران نام این لوگو را تغییر و تحولاتی که هیچ کس نمیخواهد، گذاشتند.

لوگوی جدید مسطح و مطابق با استانداردهای جدید طراحی لوگو، طراحی شده و دارای رنگ های کمتری است.

در حال حاضر رنگ های تشکیل دهنده ی این لوگو شمال صورتی، بنفش و زرد است و از طرفی استفاده از شیب در طراحی، چیز جدیدی بود که در طراحی این لوگو به کار برده شد.

نوار رنگین کمانی از لوگو حذف شد ولی شکل اصلی یعنی لنز دوربین در طراحی باقی ماند. 9 ماه طول کشید تا تیم شرکت اینستاگرام به توافق برسند و لوگوی جدیدشان را معرفی کنند.

تغییر تکان دهنده اینستاگرام در رابطه با تغییر طراحی لوگو شرکت خودشان، یک تصمیم تجاری عالی بود. با نگاه به آن لوگو از منظر زمان ، لوگو اپلیکیشن واقعاً از همه لوگوهای دیگر جلوتر بود و تقریباً روند صعودی برند تجاری اینستاگرام را تعیین کرد.

 

4.9/5 - (31 امتیاز)
tagتگ:

1 دیدگاه. Leave new

  • ناشناس
    2022/07/17 23:05

    من باتمام ناشی بودن ازگوگل خیلی خوشم می آید هرچه تقاضا میکنم ازمسئولین محترم گوگل فقط گوگل مثبته سلام برهمه دست اندرکاران سلامتی برای خودوخانواده محترمتان

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی: