تاریخچه طراحی لوگو شرکت LG

تاریخچه طراحی لوگو ال جی

مطالبی جالب در مورد طراحی لوگو شرکت LG

شرکت LG در کره جنوبی واقع شده است  که در الکترونیک ، پتروشیمی و مهندسی مکانیک فعالیت دارد. در سال 1947 پس از ادغام برندهای Goldstar و Lucky به وجود آمد. چند سال بعد ، مخفف “ال جی” از حروف اول نام آنها گرفته و تشکیل شد. که تبدیل به پایه و اساس شعار معروف “زندگی خوب” است.

طراحی لوگو LG

مفهوم و تاریخچه

نمونه اولیه طراحی لوگو ال جی خیلی زودتر از آنچه انتظار میرفت در سال 1995 آماده و معرفی شد. از آن زمان تا به کنون طراحان تنها با یک پالت رنگی و جزئیات اضافی در طراحی لوگو کار می کردند و فرم اصلی لوگو را حفظ میکردند.

شرکت LG در سال 1947 مواد شیمیایی خانگی، خمیر دندان و لوازم آرایشی صورت را تولید می کرد و اولین کرم این شرکت در آن سال ها با لوگوی سیاه و سفید بود که چهره یک دختر جوان با نوشته LUCKY CREAM بر روی آن طراحی شده بود.

در سال 1958 شرکت اصلی، یک شرکت فرعی به نام GoldStar داشت که تحت این نام تجاری و لوگو جدید، محصولات فناوری و الکترونیک را تولید میکرد.

طراحی لوگو GoldStar شامل یک مربع قرمز رنگ کوچک که در داخل آن یک دایره سفید رنگ با مخفف اسم شرکت یعنی GS و و پنج پرتویی که به سمت بالا منحرف می شوند، می شد. در کنار این لوگو مربع شکل، اسم GoldStar با فونت sans-serif نیز طراحی شده بود.

در سال 1995 ، رئیس این شرکت دو برند Goldstar و Lucky را ترکیب کرد و نام جدیدی به اسم LG به این شرکت داد. طراحان در طراحی لوگو ال جی، یک طراحی مونوگرام ساده و اولیه ای را ارائه کردند به این شکل که تصویر کوچک شده حرف L داخل تصویر بزرگ حرف G قرار گرفته است و این دو حرف در کنار یک دیگر در مرکز یک دایره قرمز رنگ بزرگتر قرار گرفته اند.

در سال 2015 طراحی لوگو ال جی مجدد انجام شد. طراحان، حروف ایستاده ی LG را به رنگ خاکستری تغییر دادند. در سال 2011 تغییر دیگری در طراحی لوگو ایجاد شد، یک نسخه سه بعدی از این لوگو همراه با سایه ها و برجسته شدن شکل لوگو،طراحی و معرفی گشت.

لوگوی فعلی در دو نسخه 2D و 3D موجود است که از نظر طراحی با هم برابر هستند. اما لوگو 2D بیشتر به عنوان برند شناسایی شرکت مورد استفاده قرار میگیرد و لوگو 3D به عنوان علامت تجاری، برای تبلیغات و در بسته بندی محصولات به کار می رود. لوگو سه بعدی LG برای تاثیر بصری بر مصرف کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

سمبل لوگو ال جی

دایره بزرگ قرمز نشان دهنده جهانی است که منعکس کننده ی جهان و فناوری است. G نماد یک لبخند است، L با یک نقطه، بینی و چشم را نشان می دهد. لوگو نشان دهنده شخصی است  که بر دوستی تاکید میکند و این چهره تمایل شرکت برای برقراری رابطه طولانی مدت با مشتریان، خوشحال کردن مشتریان با محصولات با کیفیت است. وجود یک چشم در لوگو، عزم و وفاداری به آرمان های شرکت را بازگو می کند.

فونت و رنگ

در طراحی لوگو ال جی از فونت Helvetica Black استفاده شده است. در سال 2014، G فرورفتگی که در لوگو های قبلی داشت از دست داد و شکلی دقیق تر به خود گرفت. علاوه بر این حروف نازک نر از قبل شدند و نوشته LG اندکی برزگتر شدو تا کنون با همین لوگو LG شناخته میشود.

پالت رنگی این لوگو از دو رنگ قرمز و خاکستری ( LG Red و LG Grey ) تشکیل شده است.شکل اصلی لوگو قرمز طراحی شده است که حسن نیت این شرکت را نشان می دهد و خاکستری تیره استفاده شده در حروف لوگو، روشنایی متعادلی به لوگو بخشیده است.

تاریخچه طراحی لوگو شرکت LG

3.9/5 - (19 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.