طراحی لوگو


 

قـدمـت لوگو به قدر عــمـر بشــریت است و از این رو همـیشـه امـری مهم بـوده و هـست. امــروزه در عصـر تکنـولـوژی لوگو کاربـرد به مـراتـب بیشتــری نسـبت به گـذشـتـۀ خــود دارد. طراحی لوگو در کِی نگار بـا تــرکیـب سبــک کلاسیک و مدرن و همچــنیـن بـا رعـایـت اسـتـانــداردهــای بیــن الـمـللی صــورت میگیرد.

 

نمونه کارهای طراحی لوگو:


LOGO DESIGN


 
اصطلاح لوگو یا آرم اغلب به صورت متفاوتی تعریف می شود و برای توصیف کشورها، سازمان ها، انجمن ها، شرکت ها، برندها، اشخاص و .. مورد استفاده قرار می گیرد. به بیانی ساده تر میتوان گفت لوگو یک ترکیب تصویر، متن و امضا است که یک سازمان، کمپین یا پروژه را میتوان با آن شناسایی کرد.
 
 
آرم ها معمولا ترکیبی از سه عنصر هستند:
نماد، تایپوگرافی، شعار و... میتوانند در اشکال مختلف ظاهر شوند در بعضی از مواقع نیاز است که فقط از نماد استفاده شود. گاهی اوقات نیاز است که از تایپوگرافی به صورت تنها استفاده شود و یا از ترکیب دو نوع با هم و همچنین میتوان هر سه را با هم نیز استفاده کرد.
 

 
بعضی از لوگوها ممکن است فقط با تایپوگرافی ساخته شوند
 

 
بعضی لوگوهای دیگر نیز ممکن است از نماد و تایپوگرافی ساخته شوند
 

 
و در برخی دیگر ممکن است نماد را با تایپوگرافی ترکیب کنند
 

آنسوی طراحی لوگو

 
طراحی لوگو اگر اصولی انجام نشود و توسط افراد غیر حرفه ای صورت گیرد و از المان های اضافی در آن به کار رود یا اینکه ناخوانا باشد و ... میتواند در آینده خسارات بزرگی برای یک مجموعه ایجاد کند. شواهد تاریخی نشان داده اند که تغییر لوگوی یک برند چقدر هزینه بردار است و علاوه بر هزینه مالی به زمان زیادی هم نیاز است تا لوگوی جدید در ذهن مخاطبین ماندگار شود.
 
 
چرا یک سازمان یا شرکت و ... لوگو خود را تغییر میدهد.
وقتی مجموعه ای رشد میکند و کارشناسان خبره ای وارد به کار میشوند، آنها با اولین بررسی به این نتیجه میرسند که نماد و یا تایپوگرافی این مجموعه غیر اصولی و ضعیف است و به همین دلیل مجبورند که آن را تغییر دهند و علی رقم تمام هزینه هایی که دارد معمولاً ین کار انجام میشود.
 

چگونه یک لوگوی خوب داشته باشیم

 
لوگوی شما یک نسخه حیرت انگیز از ماموریت شما نیست.
 
 
قوانین طراحی لوگو همیشه یکسان است اما با گذشت زمان سبک های مختلف محبوب میشوند و دوباره جای خود را به دیگری میدهند. بعضی از افراد تصور میکنند که یک لوگو باید همه چیز را به تنهایی نشان دهد به طور مثال یک شرکت تولیید کننده صنعتی میخواهد که لوگوی شرکت حتما نمادی از صنعت را دارا باشد ( استفاده از عکس چرخ دنده و ...) اما در واقعیت اینگونه نیست. لوگو نمادی است برای معرفی شما نه بروشور و ... لوگو را میتوان به اسم تصویری تشبیه کرد و قرار نیست در اسم شما تاریخچه زندگی شما نیز درج شده باشد. هرچه کوتاه تر، زیباتر
 
 
1- برای داشتن لوگوی خوب باید و باید از قوانین اصلی در طراحی لوگو استفاده شود. به طور کلی نوشتار و نماد خوانا باشد و با زوایایی استاندارد و هماهنگ باهم ساخته شود.
 
 
2-برای طراحی لوگو مخاطب خود را شناسایی کنید . لوگو شما قرار نیست مورد پسند همکاران و دوستانتان باشد.
3-. تصمیم گیری گروه خود را مشخص کنید. مطمئن شوید که همه
"ذینفعان" از ابتدا درجریان هستند. چیزی که شما میخواهید این نیست که از طریق یک روند طراحی آرم یک ماهه که همه با آن موافق هستند بروید و سپس آن را هیئت مدیره خود بدهید، که می تواند دلایلی برای نفرت از آن را به وجود آرود. پس بهتر است طراحی لوگو و انتخاب اتودها با همکاران و هیئت مدیره، گام به گام جلو رود.
4- ازلوگوهای شلوغ بپرهیزید!
 

knegar contact icon mobile icon png 65545589 (021)